Forside
Om ABK
Vejviseren
Galleri
Gæstebog
Links
Mail til klubben
Aktiviteter
Nyheder
Holdfordeling/kampe
Motions afdelingen
Generalforsamling
Bestyrelsen
Klubmesterskab 2018
Klubmesterskaber.
Klubmesterskab 2022
Klubmesterskab 2018
Se i galleri for Klubmesterskab 2018
Klubmesterskab 17. marts 2013
i
Søndermarkshallen
.
Velkommen til klubmesterskab i Antvorskov Badmintonklub.
Nedenstående tider er ca. tider.
Alle bedes være spilleklar min. 15-20 min. før den programsatte tid.
Søndag den 17. marts
Tid
Kampnummer
10:00 - 10:30
1 -
5
10:30 - 11:00
6 -
10
11:00 - 11:30
11 -
15
11:30 - 12:00
16 -
20
12:00 - 12:30
21 -
25
12:30 - 13:00
26 -
30
13:00 - 13:30
31 -
35
13:30 - 14:00
36 -
38
Vi forbeholder os ret til at flytte kampe,
så derfor er det vigtigt at du giver besked,
hvis du forlader hallen.
AFBUD MELDES TIL
:
Gert Jørgensen
: tlf. 61859754
Afbud på selve dagen, skal meldes til Gert Jørgensens Mobil.
Der vil være mulighed for at købe mad, slik og drikkelse.
God fornøjelse
Venlig hilsen
Bestyrelsen.
Klubmesterskab Senior.
Dame Doubel.
Kamp Nr.
Inge Ekknud/
6
Lone Vilholm
Britta Refsgård/
6
Jytte Andersen
Herre Doubel.
Kamp Nr.
Ulrik Kjær-Jørgensen/
24
28
32
Rene Andersen
Claus Møller/
25
28
33
Gert Jørgensen
Ronni Poulsen/
24
29
33
Ken Laugesen
Kristian Winsig/
25
29
32
Daniel Biering
Mix Doubel.
Kamp Nr.
Britta Refsgård/
X
37
38
Claus Møller
Lene Pedersen/
36
X
38
Gert Jørgensen
Lone Vilholm/
36
37
X
Jesper Ekknud
Singel
Kamp Nr.
Ulrik Kjær-Jørgensen
1
8
14
Ronni Poulsen
1
9
15
Daniel Biering
2
8
15
Jakob Pedersen
2
9
14
Singel
Kamp Nr.
Jørgen Grønne
3
10
16
Rene Andersen
3
11
17
Claus Møller
4
10
17
Kristian Winsig
4
11
16
Singel 1. pladsen
Kamp
Vinder Pulje 1/
21
Vinder Pulje 2
21
Singel 3. pladsen
Kamp
Nr. 2 pulje 1/
20
Nr. 2 pulje 2
20
Klubmesterskab Veteran.
Herre Doubel.
Kamp Nr.
Gert Jørgensen/
5
12
18
Svend Aage Jørgensen
John Larsen/
7
12
19
Michael Nielsen
Jesper Ekknud/
7
13
18
Kurt Andersen
Christian Mogensen/
5
13
19
Niels Jensen
Mix Doubel pulje 1.
Kamp Nr.
Britta Refsgård/
X
23
31
Jørgen Grønne
Lene Petersen/
27
X
31
Svend Aage Jørgensen
Inge Ekknud/
27
23
X
John Larsen
Mix Doubel pulje 2.
Kamp Nr.
Tina Damgård/
X
22
26
Keld Christensen
Jytte Andersen/
30
X
26
Kurt Andersen
Lone Vilholm/
30
22
X
Michael Nielsen
Mix Doubel 1. pladsen
Kamp
Vinder Pulje 1/
35
Vinder Pulje 2
35
Mix Doubel 3. pladsen
Kamp
Nr. 2 pulje 1/
34
Nr. 2 pulje 2
34
Del siden på Facebook